Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hlídání osy charakteru a mravnosti není okopávání kotníků. Kdo to tak nazývá, kroutí

7. 12. 2017 7:02:39
základní principy do vrtule a to je skutečný výsměch, který se takovým lidem promění v dubové listí. I když se to děje a osu je třeba udržet, je také třeba se ze situace nepokakat. Jen hlídat lidi kolem sebe, dodržování demokracie

Pan prezident zase perlil. Dává bianko šek Andrejovi Babišovi na to, že se nemusí bavit s novináři, protože to jsou domovnice, resp. každý, kdo se bude nepohodlně ptát, může být odmítnut. Stojí mi to za napsání článku, protože to je opět pokrouceného cosi důležitého, co může ovlivňovat další generace současných dětí.

Pokud mi někdo bude sprostě nadávat, pohrdat mnou, pak chápu, že diskuse v určitý okamžik končí. Ale tím je pověstný Andrej Babiš, že takto jedná, pokud je tázán na něco, co mu není pohodlné. Je to tedy projev projekce, únik od reality od pana prezidenta. Jak u Andreje Babiše, tak u sebe. Zloděj křičí "chyťte zloděje." Tím hůře, že média pokládají pochopitelné otázky.

Určitě jsou lidé, kteří okopávají Andrejovi Babišovi kotníky. Nepatřím k nim. Mohu si někde dělat legraci a jeho pýchu nabourávat oslovením "Andrejko", ale v hloubi srdce je to lidská bytost jako každá jiná: Ani podstatnější, ani hodna dehonestace či pošlapání. Je to z mého soukromého úhlu pohledu pracovitý a schopný člověk ve fázi bezcharakternosti, který se někam vyvíjí a kterého bych nerada viděla jako vzor dětí, ale respektuji jeho karmickou cestu růstu a také růstu nás všech, když si máme ujasňovat, zda je pro nás nejdůležitější kus žvance (otázka financí a prosperity), nebo i další hodnoty. Nám všem včetně Andreje Babiše přeji to nejlepší.

Problém je, že tento vzkaz "lidé v ČR útočí na ty úspěšné" dává Miloš Zeman svým voličům a voličům Andreje Babiše, aby se oni cítili povzneseni nad všechny novináře, kteří by kritizovali Andreje Babiše a Miloše Zemana. Je to chytrá hra s egem lidí a pro mě skutečně už v poli ďábelském, velmi vychytralém.

Pokud by mě Andrej Babiš chtěl okouzlit, tak se mu to nepovede ve smyslu adorace vůdce, protože vnímám specifické úkoly fází vývoje republiky a nezastupitelnou úlohu jednotlivých lidí:

Kvitovala jsem schopnost Bohuslava Sobotky a Pavla Bělobrádka se přiblížit v demokratickém jednání západním zemím (byť ČSSD nezvládla OKD a nutně to musela odnést). Ocenila jsem započetí klíčových cest a to v rámci inovativního průmyslu (Pavel Bělobrádek) a naprosto zásadní transformaci zemědělství (Marian Jurečka) a také klíčová vyjednávání v rámci konkrétních problémů migrace (např. role neziskovek v určitý čas) od Tomáše Zdechovského (všechno Lidovci). Ocenila jsem prosazení českých zájmů v rámci Evropské Unie a to např. od Pavla Poce (ČSSD) v rámci semínkového zákona a také transparentní jednání z hlediska nutnosti do budoucna se vyhnout glyfosátu (detaily kdy, aby to naše zemědělce nepoložilo a nepoužívali ještě horší pesticidy řeší zase Marian Jurečka). Marian Jurečka vyjednal to, že do Čech nemohou být dováženy potraviny jiné kvality.

Nastává fáze pokračovací (v rámci ministerstva zemědělství a v rámci ministerstva pro vědu a výzkum ), nikoliv tvůrčí. A v rámci migrace- jednání s Evropskými politiky fáze buldočí: Nikoliv navrhnout řešení EU (to už dávno a velmi dobře udělala a projednává současná vláda a hlavně europoslanci), ale silou prosadit to, co už bylo právě v současné době vymyšleno a diskutováno (Díky našim europoslancům a vládě i čím dál více bráno v potaz). Je tedy potřeba "manuální hrubší síla", kterou by Andrej Babiš možná mohl splnit? Zejména v době, kdy Němci operují zase s kvótami místo toho, aby se projednávala změna migračních zákonů v rámci EU i OSN? Pokud nenaštve evropské politiky právě jako ta domovnice (velká zkouška pro něj). Stejně tak mít odvahu karmicky převzít zodpovědnost za nějakou formu důchodové reformy, když žádný odborník neví, která je nejlepší (proto se politické strany nemohou dohodnout - reformy mají vymyšlené a Andrejko okopírované) je otázka, zda by mohla něco pozitivního přinést (nevylučuji). Přesto bych ho ve vládě nepodpořila, protože nejen Čapí hnízdo, ale celé jeho oligarchické a monopolistické pozadí (včetně vytunelování Unipetrolu a současné obžaloby od Slováků za monopolizaci pekáren, praxe z STB) by mě nevedla pro takového premiéra bez obav a s čistým svědomím zvednout ruku. Koalici či tichou podporu Andreje Babiše bych u jakékoliv politické strany vnímala jako matení obyvatel. Pokud obyvatelé potřebují nějakou zkušenost, tak čistou a ne zkreslenou politiky, kteří by měli stát na straně nějakých základních charakterních, nepsaných i celkem skoro už psaných pravidel. Proto doufám, že Andrej Babiš bude vydán a i pokud ne, tak že s ním do vlády žádná demokratická strana nepůjde a nepodpoří vládu. Může se stát, že v předčasných volbách by mohly některé demokratické strany z parlamentu vypadnout. Mohlo (nemuselo) by to být potom opravdu strašidelné dělání si, co chce na úřadech od Babiše. Ale co s tím, když lidé a to i voliči demokratických stran ryčí "do vlády s Andrejem Babišem ne?" Je to jasně vyslovená pochopitelná výzva " s naší zemí je to už tak špatné, že potřebujeme jasné ANO ANO NE NE, abychom se probrali zpět k pokročilejší demokracii. Možná potom uskupíme méně klientelistické vyspělejší politické klima ze stávajících politických stran. A budeme jim více důvěřovat. Nikdo neví. Nechtěla bych být politikem a řešit tuto těžkou situaci za lidi. Tato situace nemá žádné nejlepší řešení a jen vytušení historického toku do budoucna můžou snad nejen Lidovci vědět, kudy jít. Ale právě vzhledem k tomu, že žádné řešení není dobré, ponesou si - každá politická strana, včetně těch, co s Babišem vůbec nechtějí jednat, včetně ODS, Pirátů a Topky ten svůj díl karmy v tom, co bude následovat. Nechtěla bych být politikem ani za milión měsíčně a mám úctu k osudům poctivých politiků, kteří svůj nemalý díl karmy někdy, když se situace komplikovaně vyvine, musí nést. Pak to není o poctivé tvůrčí práci, ale sofiině volbě.

Kde je třeba koncepčně vyřešit určité oblasti (v rámci resortů) České republiky, je otázka inkluze v rámci ministerstva školství, důchodová reforma, reforma sociálních dávek a skutečná náboženská a kulturní integrace našich současných muslimů v muslimských obcích , zlepšit infrastrukturu apod. (tím se zde dlouho nechci zabývat) a zjednodušit situaci malým a středním podnikatelům (to, co měl Andrej Babiš - právě on - už udělat za této vlády a nestihl. Právě on nestihl?, neudělal!). Zda se toho dočkáme, nebo se dočkáme pokračování trendu likvidace malých a středních podnikatelů (i větší konkurence) - už ne třeba zajišťovacími příkazy (to by bylo pravděpodobně příliš okaté - už se to profláklo), to nikdo neví. Ale každopádně modlit se za dobrý vývoj i práci Babiše nebo kohokoliv jiného!!!, kdo bude premiér (jisté to vůbec není na delší dobu) má smysl. Ale nestačí to: Na druhou stranu je třeba právě hlídat demokratické postupy a i hlídat lidi kolem sebe: Zda podnikatelé - naši známí a kamarádi - jsou opravdu v pohodě, anebo skrývají nějaký podivný postup úřadů.

Je to zajímavá lekce pro nás podobně jako u Miloše Zemana: Vnímat ostře hrany charakternosti (bezcharakternosti), mravnosti (konfliktů s čistotou), kroucení skutečnosti a zde se jasně vyjadřovat, aby i méně orientovaní vnímali, co se děje. Pokud nejste voliči ANO, tak podporovat politické strany, kterým fandíte. A na druhé straně neodsuzovat ani tak komplikované osobnosti, jako je Andrej Babiš a Miloš Zeman a nepodlehnout ve své duši ani ve svém jednání špíně z malicherného štěkání nebo dokonce přání těmto dvěma něčeho zlého, popř. dojít do pohrdání.

Složité vyjednávání o vládě může trvat měsíce a dočkáme se pravděpodobně ještě několika zvláštních zakroucení skutečností a manipulativní práce s určitou částí společnosti. Právě proto, že to bude trvat, bude zajímavá balance udržet si jasný směr sebe sama a toho, kudy vést vlastní děti k charakternosti a zároveň rozprostírat ve společnosti nadále lásku a humor. Dneska ráno jsem se probudila s depresí -bolavým uvědoměním, že skutečně nepatříme do západní Evropy (mám tam řadu přátel a i zkušenosti s politiky), ale že se obracíme po vzoru soukmenovců střední Evropy a i nepoučitelně podle cesty Itálie na problematickou cestu vzdání se části zodpovědnosti, inovativnosti, proaktivnosti i vyspělého politického jednání ve prospěch oligarchického či Berlusconiovského řízení státu. Nakolik by byl Andrej Babiš moudrý feudál a manažer a nakolik by byl jen ředitel svých ministrů a to i v zájmu zahlazení stop svých trestných činů, to nevíme. Každopádně má smysl se kromě zavzetí do hloubky našich lekcí také celé situaci zasmát (třeba mě dnes napadlo zavolání "Andrejku, Andrejku, jakou máš baterku?" Ve smyslu "bereš energii ze sebe - z ega jako samospasitel, nebo vnímáš moudrost Všehomíra a tak je spojena s tvůrčí láskou?") Vyrazila jsem radostně do školy a vnímala, že tlející listí stejně voní, kolegyně se na mě stejně usmívají a děti stejně blbnou a ptají se a žijeme nejen v rámci hudby krásný Advent.

​Bude velmi zajímavé, zda Andrej Babiš vyslyší na žádost nás zatím 4400 signatářů akce "Chvilka pro Andreje" (organizuje Mikuláš Minář), kde Andreje Babiše žádáme, aby se vyjádřil k deseti bodům, které slíbil ve své smlouvě s občany v rámci svého volebního programu dodržet, slíbil ve sněmovně občanům (např. že nemá co skrývat a nechá se i po volbách znovu sám vydat) tak, aby mohl alespoň právně v pořádku pokračovat jako premiér v Čechách a neohrožoval základní body demokracie. Organizátoři organizují veřejné setkání s Andrejem Babišem, kde se k těmto bodům jasně před veřejností postaví. Do akce se můžete zapojit také. Na této akci se uvidí, zda se navracíme do demokracie nebo pokračujeme v cestě k oligarchii.

Doba se od roku 1989 zkomplikovala v rámci klientelismu a teď následného oligarchismu, v rámci virtuální reality, únavy demokracií, konsumismem, odklonem od Ducha (kromě části společnosti, která jde tímto směrem o to více) i v rámci globalizace, ale to nám nedává právo zahořknout, ironicky dehonestovat kohokoliv, přát komukoliv něco špatného nebo ustrnout ve vlastním vývoji jak tvořivostním, tak charakterovém a láskudávajícím. Nemusím nám to ani brát radost ze života, naopak je čas plně to užívat (vědomě celou bytostí, nikoliv jen skákat myslí ze zážitku na zážitek).

Přeji vám krásný Advent s hořící první svíčkou nejen na adventním věnci.

Srdečně Alena Kulhavá

Autor: Alena Kulhavá | čtvrtek 7.12.2017 7:02 | karma článku: 13.09 | přečteno: 317x

Další články blogera

Alena Kulhavá

Je Pavel Fischer sliz nebo má svůj tvar?

Na velmi blízkém setkání jsem měla možnost sedět v první řadě a nacítit ho přímo. Měla jsem možnost se i zeptat na otázku a potom s ním krátce promluvit. Jak na mě působil?

15.12.2017 v 19:32 | Karma článku: 17.95 | Přečteno: 766 |

Alena Kulhavá

Je mravnost něco navíc, nebo je to základní orientační osa člověka?

Měl by být v čele státu člověk, který slabosti systému využívá, nebo ten, který apeluje na jejich nevyužívání a řeší, aby se systém změnil? Má právo člověk vyzvat mladé, aby pustili starší sednout?

5.12.2017 v 22:00 | Karma článku: 17.10 | Přečteno: 312 |

Alena Kulhavá

Divíte se Lidovcům,že uvažují o tom vstoupit do vlády a jak nervózní je Petr Pithart atd?

Čeho se obávají moji přátelé,co vás možná nenapadlo?Proč nás prosperita nemusí čekat, pokud se vlády ujme Andrej Babiš,i kdyby chtěl podpořit růst mezd a chtěl efektivně řídit vládu?Kolik neznámých nás ve vládě Andreje Babiš čeká?

5.12.2017 v 17:55 | Karma článku: 15.64 | Přečteno: 847 |

Další články z rubriky Společnost

Irena Fuchsová

Všichni se těšíme na Vánoce

Z rádia se ozval sladký hlas moderátorky. "Máme pro vás několik tipů, jak si užít Vánoce, na které se všichni těšíte!"

16.12.2017 v 14:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 35 | Diskuse

Jaromír Hlubek

Hindští nacionalisté a mírumilovní Muslimové

Jeden by řekl, že to je absolutní výmysl, vtip nebo Silvestrovská kratochvíle, ale opravdu toto zaznělo v Radiožurnálu dnes ve 13 hodin, 5 minut. Je zřejmé, tedy skoro každému, že se jedná o takzvané Rohingy.

16.12.2017 v 13:43 | Karma článku: 26.83 | Přečteno: 457 | Diskuse

Irena Aghová

Zdraví a společnost: Pohotovostní služba a její problémy

Příložený článek hovoří o tom, že se soukromí lékaři zdráhají vykonávat pohotovostní službu. Pochopitelně, že ji chtějí zaplatit, ale s tímto požadavkem mohou narazit. Potřebují občané pohotovostní službu, nebo je to něco navíc?

16.12.2017 v 12:43 | Karma článku: 4.84 | Přečteno: 199 | Diskuse

David Evan

Nezákonný postup GIBS: Odmítá nahlédnout do spisu napadenému řidiči

GIBS zamítl žádost o nahlédnutí do spisu řidiči J.V., který byl napaden dvěma vysokými policejními důstojníky v Pzni. Zdůvodnil to tím, že by mohlo dojít k úniku informací. Podle právníků je však tento postup nezákonný.

16.12.2017 v 11:59 | Karma článku: 27.28 | Přečteno: 654 | Diskuse

Karel Babica

Projev polského extremisty k parlamentním islamofobům

Jedná se o projev, který nám naše média v dohledné době bohužel nezprostředkují. Proto se je pokusím suplovat a převedu slovo polsky mluvené do formy česky napsané.

16.12.2017 v 9:00 | Karma článku: 40.95 | Přečteno: 1427 | Diskuse
Počet článků 131 Celková karma 16.50 Průměrná čtenost 881

Učím biologii, chemii, zeměpis, tvořivé činnosti, výchovu ke zdraví, hudební výchovu a vedu sboreček. Zároveň jsem poradcem ve zdravém životním stylu. Pomáhám lidem s redukcí váhy, chronickými onemocněními. Řešíme stravu, pohyb, relaxaci, psychosomatiku atd. Pořádám přednášky pro veřejnost a pracuji i v kontextu ekologie a udržitelného rozvoje. Zpívám, maluji, miluji hudbu, přírodu, medituji, začala jsem cvičit jógu, qigong. 

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.